#1 TULEKAHJU MAASTIKUL

Teisipäev, 17.07.2018 oli Saaremaa kutselistele ja vabatahtlikele päästjatele küllaltki töine. 
14:22 teatati Häirekeskusele metsatulekahjust Saaremaal Aula–Vintri külas. Põles 1,3 hektarit metsa ja raiesmikku. Kustutustöödeks moodustati kaks töölõiku ning päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 16:32 ja likvideeriti kell 20:53. Sündmusele reageerisid Kihelkonna, Kuressaare, Orissaare päästekomandod ning Karala, Leisi ja Pihtla vabatahtlikud päästekomandod. Leisi komandost reageerisid maastikupõlengule meie metsakustustusauto Gaz 66 ja paakauto Volvo. 
Sellega Leisi vabatahtliku päästekomando väljasõidud sel päeval ei lõppenud. 

Video maastikutulekahjust:

 

#2 TULEKAHJU MAASTIKUL

Kell 19.32 helises taas Leisi VPK valvetelefon ja häirekeskuselt saime korralduse sõita Triigi külla, kus teataja sõnul tehti mereäärsel RMK lõkkeplatsil liiga suurt lõket ja võis olla oht lähedalasuvale metsale. Sündmusele reageeris Leisi 31 (põhiauto) kahe mehega. Kohale jõudes aga midagi ohtlikku ei avastatud, lisaks kontrolliti üle teised läheduses asuvad lõkkeplatsid, ka nendega oli kõik korras. 

 

#3 TULEKAHJU HOONES

Järgmine sündmus ei lasknud aga kaua oodata. Kuna maastikupõlengu kustutamine hakkas lõppema ja enam niipalju vett vaja ei läinud, siis lubati Leisi 21 (paakauto) koju. Poolel teel koju, kell 20.43 sai paakauto järgmise korralduse Arandi külla, meie komandole juba kolmas sel päeval. Teataja sõnul tuli naabermaja aknast paksu tossu. Sündmusele esmareageerija oli Pihtla 31, kes oli sel hetkel Kuressaares valves, kohalejõudes selgitati välja, et tegemist oli väliköögiga, mille pliit oli kütmisel sisse ajanud. Ruumid tuulutati ja asi oli kontrolli all, kõik sündmusele teelolevad jõud olid vabad.